Zasada działania

Panele FIRST, przesyłają energię cieplną na podobnej zasadzie jak Słońce ogrzewa Ziemię od miliardów lat, naturalnie i bez szkodliwego promieniowania. Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii, to właśnie inżynierom FIRST udało się połączyć w jednym urządzeniu walory zdrowotne, ekologiczne i funkcjonalne tworząc za razem bardzo ekonomiczny system grzejny.

Elementy grzejne panela FIRST wykonane są z hartowanego teksturowanego szkła (odpornego do 700°C), izolowanego, oprawione w aluminiową ramę. Po włączeniu zasilania zdrowe długie fale podczerwieni są emitowane przez przednią część panela. Jednocześnie promieniowanie w kierunku tylnej części grzejnika jest odbite przez osłonę i również skierowane do ogrzewanego pomieszczenia.

Promieniowanie podczerwone emitowane przez nasze panele jest bezpieczne dla zdrowia, pozbawione szkodliwego UV występującego w solariach. Wielką zaletą tej technologii jest fakt, że to nie powietrze zostaje ogrzane tak jak w przypadku tradycyjnych grzejników konwekcyjnych, ale cała emitowana przez panele energia przechodzi bez strat przez powietrze i ogrzewa bezpośrednio ściany , osoby oraz przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu nie powodując cyrkulacji powietrza co jest bardzo korzystne dla efektywności grzania. Brak zbędnej cyrkulacji powietrza jest korzystny m.in. dla osób cierpiących na alergię.

Porównanie ogrzewania tradycyjnego i panelami FIRST

Ogrzewanie tradycyjne Ogrzewanie panelami FIRST

promieniowanie podczerwone ogrzewanie

promieniowanie podczerwone ogrzewanie

Powyższe rysunki przedstawiają sposób i jakość ogrzewania różnymi metodami. W ogrzewaniu tradycyjnym ogrzane powietrze przedstawione w postaci czerwonych strzałek unosi się od kaloryfera do góry ściany. Przestrzeń pod sufitem staje się ciepła, ale następnie w toku stopniowego ochładzania (niebieskie strzałki) opada chłodząc się wzdłuż przeciwległej ściany i przepływa na wysokości podłogi już jako ochłodzone z powrotem w kierunku kaloryfera a wraz z nim kurz i roztocza. Konsekwencją takiego ogrzewania jest brak równomiernego rozkładu ciepła w pomieszczeniu oraz częsty efekt tzw. „zimnych stóp”.

W przypadku ogrzewania panelami FIRST unikamy ogrzewania bezpośrednio powietrza tzw. konwekcji. Ogrzewane są ściany, przedmioty, osoby. Wszystko to gromadzi energię i oddaje ją ponownie do pomieszczenia, w wyniku czego unikamy konwekcji a temperatura w pomieszczeniu jest rozłożona znacznie bardziej równomiernie.

KONIEC Z NIEDOGRZANYMI STOPAMI !

Panele działają na prąd o standardowym napięciu 220 – 230 V.

Są doskonałym rozwiązaniem do każdego rodzaju pomieszczenia.  Świetnie sprawdzają się w  pomieszczeniach o niskiej oraz bardzo wysokiej wilgotności. Przekazywana energia grzewcza ogrzewa przedmioty zarówno powierzchniowo  zarazem penetrując  w głąb  ściany budynku. Odpowiednie ogrzanie ścian ma wpływ na powstrzymanie rozwoju pleśni i grzybów.

Ogrzane emitowanym ciepłem ściany, przedmioty oraz osoby oddają następnie nagromadzone ciepło, dzięki czemu uzyskiwany jest w pomieszczeniu przyjemny komfort termiczny.  Przykładem tej zasady jest sytuacja kiedy w zimowy dzień pomimo mrozu, termometr wystawiony do Słońca pokazuje np. +20 stopni C. Dzieje się tak dlatego, że Słońce nie ogrzewa powietrza lecz przedmioty do których docierają jego promienie.

Również nasze jeziora i stawy, na początku wiosny są lodowato zimne, a w kilka tygodni później są przyjemnie ciepłe.
Gdyby to tylko ciepłe powietrze miało je ogrzewać, to kąpiel w nich byłaby niemożliwa nawet w pełni lata. Pochodzące od słońca promieniowanie podczerwone przenika wodę i ogrzewa ją aż do głębi.

Uporczywe odpowietrzanie przewodów instalacyjnych należy do przeszłości.

Możliwość komentowania jest wyłączona.